Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

1.7.2016

Tak to máme za sebou! Nakonec jsme se sjeli pouze dva závodníci, avšak sportovní hodnota akce neutrpěla, spíše naopak, podmínky byly brutální.. Do cíle se v klasicky havajském počasí zpestřeném letní přívalovou bouřkou a kroupami dostal jeden závodník a ten druhý téměř. O akci přibude v dohledné době podrobná reportáž, včetně časů jednotlivých disciplín. Dnes byly přidány fotky do fotogalerie a už teď bychom rádi poděkovali všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali podél trati a zvláštní dík patří Vodní záchranné službě Jablonec nad Nisou, která nám poskytla lepší zabezpečení než na olympiádě.. vždyť na kterém jiném závodě má každý plavec svého záchrannáře a vodiče na prkně???? To platí jen pro Jabloneckého tvrďáka:)))

23.6.2016

Prjížděl jsem dnes trať kola a asi nějaký fanoušek naší sportovní výzvy udělal značení trati sprejem na silnici na všechna klíčová místa, s výjimkou frekventovaných míst a centra obcí a měst. Základem navigace zůstává roadbook (itinerář), který je podpořen na sporných nebo problémových místech šipkami na silnici. Trasu dnes vyzkoušel obětavý dobrovolník jet podle itineráře (neměl ji před tím projetou) a navigace byla bez problémů, takže věřím, že i na závodě to bude v pořádku. A kdo zabloudí, může si za to sám, protože si před tím neprojel trasu:)

Došlo také k drobné úpravě trasy kola na příjezdu na start běhu, prodlužovací smyčka trati z obce Jenišovice přes Ohrazenice byla vynechána, protože stav silnice z Ohrazenic je vyloženě nebezpečný. Pro závodníky se vše navigačně i jízdě zjednodušilo, v propozicích je aktuální odkaz na mapu trati, roadbook byl také upraven a na místě je značení sprejem na silnici, pokud člověk vyloženě nechce, nelze zabloudit:) Pokud jste si před tím trasu nenaklikali do navigace nebo obdobného přístroje (tam je nutné udělat změnu), stačí jet na oči a podle itineráře a nelze zabloudit.

Během najíždění trati se mě vybily baterky v Garminu, proto do startu závodu nebude záznam trasy kola v části odjezd z plavání na okruh a odjezd z okruhu na start běhu. Vzhledem k tomu, že všichni registrovaní dali přednost navigování pomocí roadbooku a šipek na silnici, věřím, že to nikomu nezkomplikuje život.

21.6.2016

 

V propozicích došlo k drobné změně v trase běhu, ta zůstává stejná, pouze se o pár metrů mění místo startu (nyní to není přímo u Dlaskova statku, ale asi 200m po směru trati (směr Malá Skála, Líšný) a cíl se nám tak posouvá přesně na prostředek posledního mostu před obcí Malá Skála. Zde na Malé skále doporučuji případnému doprovodu zaparkovat, do cíle závodu je to odsud pár metrů a doprovod pak může svého svěřence doprovodit po dokončení závodu k autu. 

 

15.6.2016

V propozicích došlo ke změnám v hlídání kol, zajištění občerstvení a byl doplněn roadbook, tedy stručný popis trasy kola, který si můžete přilepit na rám kola. Tyto roadbooky vám dáme i při prezentaci. Trasa tedy bude stanovena navigací GPS (ideální stav, ne všichni však mají navigaci k dispozici), dále značením sprejem na silnici a podpořena tímto itinerářem. Troufám si říct, že podle šipek a itineráře lze bez problémů trasu projet hned na poprvé, pokud si však trasu projedete předem, bude to kované.

14.6.2016

Během plavání máme přislíbený dohled na naši bezpečnost ze strany Jablonecké vodní záchranné služby. Kéž by byl přístup všech institucí tak vstřícný a plný ochoty, jako v tomto případě. Díky!

http://www.vzs-jablonec.cz/

13.6.2016

Na základě aktuálního rozmístění plovoucích pontonů na jablonecké přehradě došlo ke stanovení trasy na plavání. V propozicích přibyly odkazy na přesnou mapku plavání. Start bude na břehu viz mapka startu. SAmotný okruh je tvořen plovoucím pontonem poblíž hlavní hráze (1. bod na mapce okruhu), druhým plovoucím pontonem přibližně uprostřed přehrady (2. bod na mapce okruhu) a pevným pontonem u hráze mezí první a druhou přehradou (3. bod na mapce okruhu). Okruh se poplave třikrát a při každém dosáhnutí pevného pontonu na hrázi mezi první a druhou přehradou zde obdržíte čáru na ruku. Kdo posbírá tři čárky, dokončí okruh a dál už neplave do dalšího, ale namíří si to do cíle plavání a nebojte, dobrovolník na pontonu vás upozorní, že další okruh již není třeba :) Zní to složitě, ale na místě to bude každému jasné :)

9.6.2016

Tak bohužel nám ubyl jeden závodník ze startovní listiny. Pokud se chystáte přijet, dejte prosím nezávazně vědět na kontaktní mail, čím dříve, tím lépe. Abychom veděli, kolik dobrovolníků zajistit na zabezpečení podpory na trati. Díky! Jinak voda v jablonecké přehradě je krásně čistá a teplota je příznivá, plavání bude za odměnu:)

Martin Pichl připravil krásné logo závodu, které najdete v záhlaví těchto webových stránek a bude i na finišerských diplomech. Díky Marťas.

http://www.martinpichl.cz/

13.5.2016

Projel jsem trasu okruhu kola a potvrdilo se to, co jsem měl v paměti. Okruh je s minimálním provozem, není zde prakticky žádná tranzitní doprava, jezdí tudy jen místňáci. Asfalt je prvotřídní, minimum děr a výmolů. Zabloudit zde prakticky nejde, s trochou nadsázky se dvakrát odbočí vpravo, jinak je to pořád po hlavní.. Trať je profilově poměrně náročná, zhruba první polovina je krásně jezdivá, dá se zde bez problémů občerstvit, jede se krásně podél vody, nádhera. V druhé části nás čeká stoupání o cca 200 výškových metrů, pak je to nahoru dolů. Předpokládám jízdní průměr v rámci tempa na ironmana u "průměrného závodníka" kolem 24-27km/h. Podle Garmina má okruh 25,7 km a nastoupá se cca 420 výškových metrů. Fotogalerie z trasy ve fotkách a záznam z Garmina v rubrice Mapové podklady GPS. Další části trasy a fotky budou doplněny.

10.5.2016

Další člověk ve startovce, za chvíli už obsadíme stupně vítězů:))

20.4.2016

První odvážlivec ve startovní listině! Najde se další???

20.3.2016

V průběhu času budou přidávány novinky z příprav, jako fotky z tratě, případné změny nebo doplnění a hlavně bude aktualizována listina přihlášených. Prosím, pokud máte zájem o účast, dejte nám nezávazně vědět co nejdříve, abychom dokázali alespoň orientačně odhadnout, jestli nás bude pět, deset nebo sto.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz na pokračování

(Jendakrosař, 27. 6. 2017 17:07)

Ahojka..budeš chystat i další ročník/ky..
Předem dík za odpověď pokryvac.js[zahnívač]gmail.com