Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice

 

Všeobecné informace: Nejedná se o organizovaný závod, setkání ani oficiální akci. Zkrátka v jeden moment na jednom místě bude minimálně jeden vyzyvatel Železného muže a bude záležet čistě jenom na Vás, zda se ve svém volném čase, na základě vlastního uvážení a své svobodné vůle a také na své riziko vydáte ve stejný čas na stejném místě na stejnou trať. Každý bude sám sobě soudcem a rozhodčím. Nikdo, kromě Vašeho svědomí, nebude dohlížet na to, jestli si nekrátíte trať, nejedete v háku, nebo nepodvádíte jiným způsobem, kterým byste se provinili proti pravidlům triatlonu a dobrým sportovním mravům. Prosím závodníky, kteří nemají problém s ohýbáním a obcházením pravidel, aby ani nejezdili a nekazili nám sportovní atmosféru a ducha setkání. Můžete (a nemusíte) využít toho, že se nám zde objeví i nějací sportovní nadšenci, kteří vytvoří zázemí v podobě občerstvovacích stanic na trase kola i běhu a budou nám počítat počet kol na plavecké, cyklistické a běžecké části. A také nám změří čas a na konci zapíšou do tabulky, takže budeme vědět, jak si stojíme sami před sebou i před ostatními účastníky.

Důležité: V případě Vašeho vážného zájmu o účast na tomto volném, dobrovolném a neoficiálním setkání přátel sportu, dejte prosím ve Vašem vlastním zájmu vědět co nejdříve na tento mail, případným kolemjdoucím sportovním fanouškům to ulehčí případné přípravy na podporu běžecké a cyklistické části.

Datum : 25.6.2016, start 06:30 hodin

Místo startu: Start na přehradě v Jablonci nad Nisou, plavání proběhne na Jablonecké přehradě, na kole se pojede do okolí Českého Dubu a maraton proběhne na krásné stezce Greenway podél řeky Jizery u Turnova.

Startovné : není žádné, nejedná se o oficiální organizovaný podnik

Oznámení své přítomnosti u dobrovolníků : Na místě do 05:40 hodin

Rozprava se sportovci: v 06:10 hodin na parkovišti, u stříbrné Fabie s nápisem IronMan, viz mapka

Čas startu : 06:30 hodin

Pravidla : V duchu Fair Play a podle pravidel triatlonu, není striktně potřeba dodržovat pravidla nemající vliv na sportovní výkon (pohyb v „depu“ – jelikož žádné oficiální nebude atd.). Avšak cokoliv, co by snižovalo sportovní výkon je zakázáno (jízda na kole v běžecké části, jízda na kole v háku, zkracování trati, překonání jednotlivých disciplín jinou než lidskou silou atd..)

Trať: Je tvořena kombinací plavání o délce 3,8km, jízdnou na kole 180Km a běžeckým maratonem o délce 42 195m. Start bude na Jablonecké přehradě, cíl na Malé Skále u Turnova. Trať bude v omezené míře značena sprejem na silnici (s výjimkou centra Jablonce nad Nisou), bude existovat mapový podklad a trasa ve formátu GPX pro navigace Garmin. Trasa bude orientačně velice jednoduchá, avšak důrazně doporučuji její předchozí projetí, nebo využití doprovodu s mapou v autě, na motorce nebo na kole. Bližší informace viz mapky (odkazy na konci propozic)

Plavání : Start bude na Jablonecké přehradě, na písčité pláži u budovy Povodí Labe (viz mapka). Budou se obeplavávat plovoucí pontony umístěné na přehradě. Start bude na břehu viz mapka startu. SAmotný okruh je tvořen plovoucím pontonem poblíž hlavní hráze (1. bod na mapce okruhu), druhým plovoucím pontonem přibližně uprsotřed přehrady (2. bod na mapce okruhu) a pevným pontonem u hráze mezí první a druhou přehradou (3. bod na mapce okruhu). Okruh se poplave třikrát a při každém dosáhnutí pevného pontonu na hrázi mezi první a druhou přehradou zde obdržíte čáru na ruku. Kdo posbírá tři čárky, dokončí okruh a dál už neplave do dalšího, ale namíří si to do cíle plavání a nebojte, dobrovolník na pontonu vás upozorní:)

Kolo : celkem 180km. Trať bude tvořena příjezdovou trasou od Jablonce nad Nisou do Českého Dubu, okruhem o délce 25,8km v okolí Českého Dubu a spojovací trasou mezi Českým Dubem a Dolánkami u Turnova, kde bude start do běžecké části. Trať je zvolena s ohledem na kombinaci co možná nejnižšího dopravního provozu, jednoduché navigace , zajímavé přírody a rozumného převýšení, nicméně toho zde bude určitě více než je běžné.

Okruh v okolí Českého dubu se pojede 5x a bude zde umístěna jedna občerstvovací stanice s dobrovolníkem a to v závěru okkruhu, bude zde k dispozici voda a jídlo a pití, které mu před startem svěříte. Dobrovolník bude při každém Vašem průjezdu na vaše zápěstí navlékat kroužky, abyste měli přehled o počtu ujetých kol. Až budete mít kroužků 5 (to znamená pět dokončených okruhů), už nepojedete z Českého Dubu do dalšího okruhu a vydáte se po trase stanovené mapou k Turnovu. Trať nebude značená, k dispozici je mapový podklad a záznam trasy ve formátu GPX pro navigace Garmin. Trasa je zvolena tak, aby každý dospělý samostatně myslící člověk byl schopen bez problémů jet podle mapy. Přesto vysloveně doporučuji trať alespoň jednou projet, aby byly ušetřeny nervy účastníků. Je možné, že před závodem bude trať ještě trochu upravena podle konkrétní dopravní situace, všem účastníkům bude na jejich mail odeslána nejpozději týden před startem finální podoba trasy ve formátu GPX pro navigace Garmin.

Přestože je trasa kola jednoduchá, tak aby se předešlo nervům na pochodu, bude na kritických místech značení šipkou na asfaltu (reflexní spray) nebo na tabulce. Nicméně, toto značení nepůjde všude udělat (například centra měst atd..), ale určite nám to ulehčí život. Každopádně, trasa je navigačně opravdu jednoduchá, není třeba se obávat.

Běh: Start do běžecké části bude v místě, které je vyznačeno na mapě, u Dlaskova Statku v Dolánkách u Turnova. Odsud až do obce Líšný vede cyklostezka Greenway, která je velice dobře značená a slouží pro cyklisty, běžce, inline, koloběžky atd. Poběží se do obce Líšný k železničnímu mostu, kde bude obrátka a zpět na místo startu. Trať v jednom směru měří 9000m, poběží se 4x celá a jednou nekompletní s cílem na mostě před obcí Malá Skála, viz mapka. Znamená to tedy, že po uběhnutí v jednom směru se otáčíme a pokračujeme po stejné trati v protisměru zpět, zde se sportovci budou potkávat a uvidí, jak jsou na tom soupeři. Trať je značena sama o sobě, nicméně na potenciálně problémových místech bude značení sprejem na silnici nebo cedulkami. Zejména budou označena místa otoček (začátek a konec okruhu) a místo, kde bude cíl.

Běžecký okruh je unikátní tím, že v podstatě po celou dobu může doprovod na kole jet vedle účastníka, běžecká trať je sjízdná po celé své délce i pro silniční kolo.

www stránky cyklostezky : http://www.greenway-jizera.cz/

Občerstvení: každý si občerstvení zajišťuje sám, je však možnost na místě startu svěřit svoje občerstvení dobrovolníkovi, který bude na cyklistickém okruhu a na běžeckém okruhu. Samozřejmě není problém si během závodu klidně sjet do krámu, avšak vrátit na trať by se měl účastník na stejném místě, kde ji opustil. Pokud Vás bude provázet doprovod s občerstvením, je to čistě Vaše věc, nicméně by nemělo docházet k pomoci, která ulehčí Váš sportovní výkon, jako tlačení kola, větrný pytel a podobě. Věřím, že k podobným věcem se nikdo z účastníků přiklánět nebude.

Ideální stav bude takový, kdy nám dáte dopředu vědět, že přijedete (my zajistíme dostatečný počet rozvozových aut) a využijete možnosti rozvozu vašeho občerstvení po trati. Připravíte si malé papírové krabice s občerstvením oznečených vašim jménem a startovním číslem a popisem "cyklistika" nebo "běh 1", "běh 2" a "běh 3".

Cyklistická krabice na Vás bude čekat po ujetí prvních cca 50km, na tuto vzdálenost je dobré se vybavit po vyjetí z plavání. Následně se ke svému občerstvení dostanete každých 25km (délka okruhu) a po posledním občerstvení na kole vás čeká spojovací část dlouhá cca 30km na start běhu. Zde na vás bude čekat krabice "běh 1", následně v půlce okruhu po uběhnutí 5km krabice "běh 2" a na konci okruhu krabice "běh 3". Vzhledem k tomum, že po okruhu se po stejné cestě vracíte v protisměru zpět, znamená to, že na běhu se občerstvíte každých 5km. Je pravděpodobné, že krabice s občerstvením nebudou po celou dobu hlídané, občerstvovací stanice bude opatřena cedulí s informací o probíhajícím závodě a prosbou, aby obsah krabic zůstal na místě.. Jedná se o lokalitu navštěvovanou sportovci a rodinami s dětmi, je tedy předpoklad loajality kolemjdoucích. V případě nouze lze přímo na trati na více místech zakoupit občerstvení (stánky s občerstvením a hospůdky), doporučuji mít pro tento případ u sebe nějakou hotovost. 

Ceny: nejsou a nebudou, na přání je možné později dodat finišerskou plaketu.

Dosažené časy: Dosažené časy budou zapsány do tabulky podle kategorie a pohlaví a odeslány na maily, které na sebe sportovci uvedou.

Kategorie : Muži do 40 let, muži masters nad 40 let, ženy do 40 let, ženy masters nad 40 let

Účastnické číslo : fixou na ruku a nohu

Hlídání jízdních kol: je věcí každého sportovce (ale pomůžeme vám s tím), předpokládám, že minimálně jednoho člověka ze svého okolí přemluvíte, aby Vám dělal psychickou a organizační podporu. Kolo si odložíte do "depa" na startu plavání, bude hlídáno dobrovolníkem a bude vám předáno po ukončení plavecké části. Po dojezdu trasy kola odložíte kolo na startu běhu znovu do rukou dobrovolníka, který jej následně předá vašemu doprovodu. Je nutné, aby Váš doprovod byl také při prezentaci, aby jsme jej viděli a "spárovali" s vaším kolem a to pak vydali do správných rukou. Popřípadě po dojezdu cyklistiky předáte kolo přímo vašemu doprovodu, to je však nutné udělat přímo na startu běhu, aby byla zachována sportovní stránka věci (všichni absolvovali stejnou trasu). Váš doprovod pak vás může klidně na vašem kole doprovázet na trase maratonu. Kola vám zpočátku můžeme pohlídat (než přijede váš doprovod), ale vzhledem k našim omezeným možnostem je nemůžeme hlídat po celou dobu.

Parkování vozidel: Na místě v prostoru startu na veřejném parkovišti, popřípadě na dalších parkovištích poblíž (do okruhu cca 250m se nachází dostatečná parkovací kapacita). Na startu běžecké části může doprovod zaparkovat na záchytném parkovišti na začátku stezky GreenWay u Turnova u Dlaskova Statku, popřípadě na záchytných parkovištích na Malé Skále, v Turnově, v případě obsazenosti všech těchto parkovišť není problém zaparkovat přímov Turnově a přibližně 1km na start běhu dojít po svých. Stačí nahlédnout do mapy a vytipovat si místo. Upozorňuji, že místo startu (plavání) a cíle (běh) je vzdáleno cca 25km a není v našich silách zajistit Vaši přepravu z cíle zpět na start.

Ubytování: V případě zájmu o ubytování není problém na netu vyhledat dostatečný počet penzionů v blízkém okolí, není nutné se omezovat pouze na Jablonec nad Nisou, dostatečně blízko k místu startu se nachází y vyhlášené rekreační lokality s velkou možností ubytování (zejména Bedřichov, Janov nad Nisou, Jindřichov)

Doplňující informace: Pokud to nebylo výše uvedeno dostatečně důrazně tak je nyní čas to zopakovat. NEJEDNÁ se o oficiální sportovní nebo společenskou akci. Je to dobrovolné „setkání“ lidí se stejným zájmem, kteří jej realizují ve stejný čas na stejném místě, každý na základě svého rozhodnutí a na svou zodpovědnost. Nikdo nic nepodepisuje, neplatí, ani se nijak jinak nezavazuje. Prosím, berte ohledy na to, že pokus o zdolání distance Ironmana bude probíhat v běžném silničním provozu a v případě běhu na místech, kde se mohou nacházet turisté a další lidé, kteří jsou zde zase za svými zájmy a mohou být v relaxačně-společensky-unaveném stavu. Při startu plavání zde bude klid a prázdno, v době příjezdu z kola na start běhu již může být v závislosti na přízni počasí poměrně plno, nicméně při troše vzájemné ohleduplnosti se nejedná o nic, co by mělo kazit den sportujícím nebo relaxujícím přítomným. Prosím, abychom případně neměli problém při případném repete, chovejte se k ostatním slušně a uctivě, nekřičte na maminky s dětmi, nebo důchodce venčící svá zvířátka, že Vám stojí ve stopě nebo jinak překáží. Pokud Vám jde o vteřiny a umístění ve startovní listině, určitě najdete vhodnější sportovní událost.

Kontakt:

email: jablonecky.tvrdak@volny.cz

https://jablonecky-tvrdak.estranky.cz

 

Mapky: odkazy na www stránky, formát GPX bude ke stažení nebo přímo odeslán na maily účastníků

Plavání:

plavání okruh  (poplave se třikrát) : https://mapy.cz/s/LKVV

plavání start a napojení na okruh + odpojení od okruhu a plavání do cíle : https://mapy.cz/s/LKVz

 

Kolo odjezd Jablonec – Český Dub :

https://mapy.cz/s/BGxp

 

Kolo okruh :

https://mapy.cz/s/wqk1

 

Kolo odjezd Český Dub – Turnov

https://mapy.cz/s/NQCj

 

Běh :

https://mapy.cz/s/Nnmj

 

Poslední běžecký okruh :

https://mapy.cz/s/Nnmv

 

Roadboky:

Odjez kola z plavání na okruh :

Od přehrady odboč vlevo, drž se na hlavní

na kruhovém objezdu jeď směr Praha, drž se ho přes celé město

vyjedeš z města, jedeš po široké silnici směr Praha, jeď 2 kilometry

odbočíš vpravo, sjezd směr Rádlo, jeď stále po hlavní, nikam neodbočuj

za obcí přejedeš železniční přejezd

podjedeš pod dálnicí (most), drží se stále po hlavní, stoupáš do kopce, jeď 3 kilometry

přijedeš na křižovatku, kde dáváš poprvé přednost v jízdě, po pravé ruce železniční přejezd, odboč VLEVO, drž se stále na hlavní, jeď 6 kilometrů

příjezd do Hodkovic nad Mohelkou

na kruhovém objezdu odboč na prvním výjezdu směr Český Dub, jeď 9km

příjezd do Českého Dubu, držíš se stále hlavní (na kostkách vlevo), jeď 200 metrů

přijedeš na křižovatku, po levé straně je fabrika Dubena

zde začíná okruh, pokračuješ rovně ve směru, kterým si přijel

 

Okruh kolo
 
pokračuješ ve směru, kterým si přijel stále po hlavní silnici, nikam neodbočuješ, jeď 12,5km

odbočíš vpravo směr obec OUČ

stoupáš do kopce, držíš se hlavní silnice, jeď 10km

dáváš přednost, je to křižovatka tvaru T a držíš se vpravo (po pravé ruce autobusová zastávka)

pokračuješ po hlavní silnic, jeď 2,5kmi

přijedeš do Českého Dubu a jedeš stále po hlavní

přijíždíš na místo, kde jsi okruh začal (fabrika DUBENA), odbočuješ vpravo a najíždíš do dalšího okruhu

 

Odjezd kolo na start běhu

po dokončení okruhu se vracíš zpět po trase, kudy jsi přijel

u podniku Dubena vlevo a směr Hodkovice nad Mohelkou, jeď 9km

příjezd Hodkovice nad Mohelkou

na kruhovém objezdu směr Jablonec nad Nisou

na druhém kruhovém objezdu (u benzínky) směr Jablonec nad Nisou

ihned za mostem odboč vpravo směr Jílové, jeď 1,5km

příjezd do obce Jílové

na konci obce odboč směr Frýdštejn, jeď 3,4km

příjezd Frýdštejn, odboč vpravo směr Turnov, jeď 2,5km

příjezd Jenišovice, na kruhovém objezdu směr Turnov (rovně přes kruhový objezd), jeď 3km

na kruhovém objezdu odboč směr Železný Brod, POZOR PROVOZ! jeď 1,3km

odboč vpravo směr Dolánky, jeď 200m

příjezd Dlasků statek, přímo u záchytného parkoviště odboč vlevo a pokračuj cca 200m po cyklostezce

start běhu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Like App Fans Generator 2021

(Mixsmevy, 26. 12. 2020 21:16)

https://returnofreckoning.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=39733&p=426937

Do you want be famous on tiktok? Click link above and enjoy fans and followers free! 2021 UPDATED!

tik tok hack 2021,tiktok likes 2021 free,tiktok fans 2021 free,tiktok free followers 2021,tiktok free usa hack 2021,tiktok free likes usa 2021,tiktok free followers 2021 usa,hearts free tiktok
KW:
Free Fans Tik Tok 2021
How To Get Free Likes And Followers On Tiktok 2021
How To Get Free Tiktok Followers Without Installing Apps 2021
Free Tik Tok Hearts No Verification 2021

Source of article:

2. https://www.purchase.edu/live/events/21400-tik-tok-video-competition

XEvil 5.0 breaking BitFinex Captcha

(NatashuMr07, 23. 12. 2020 17:40)

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 19.0 + XEvil 5.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 12000 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 5.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!


XEvil Net

Arbitrage forex robot

(ForexDymn, 21. 12. 2020 12:14)

Forex market hours gadget. https://forex-is.com

Forex finances

(ForexDymn, 21. 12. 2020 10:35)

Forex trading methods that work. https://forex-is.com

What music company do you like? Mojoheadz record label is a This is sick!

(ResWisseAxoff, 19. 12. 2020 18:32)

MOJOHEADZ ... https://submityourdemo.blogspot.com/2019/09/mojoheadz-records-reviews.html Mojo Headz Records - the LA Imprint consists of an peoples of music enthusiasts devoted to promote and showcase new aspiring producers that push the boundaries of electro house music.Check it out reviews!!

Understanding forex trading

(ForexDymn, 10. 12. 2020 19:02)

Найкращі торгові сигнали на форекс. https://ua.forex-is.com

How to disable pm?

(belleLen, 7. 12. 2020 13:32)

Hello i am new user and i would to ask you, How to disable a pm?

Fabulous Coloring Pages

(ColorKeN, 2. 12. 2020 7:33)

Children of all ages proclivity to unsheathe - that's why there is nothing unbelievable that coloring pages are so stiff prevalent with kids.
Coloring is a very circe children's amusement, which, moreover, plays a unbelievable scene in the maturation of the child.
Here are 5 reasons why it's important coloring pages for kids.
1. On painting a model, the stripling learns the times a make over - he recognizes an unanticipated to or common spar against, sees and remembers its feature, experiments with color, remembers whether or not he has seen such an focus in his life. With the free of coloring pages, you can learn colors, numbers, letters and shapes with your children.
2. Coloring promotes the maturation of prime motor skills and applause, which in alter develops the newborn's idea, and also develops the participation as a replacement for spare censure skills.
3. When coloring, the infant develops r‚clame, delivery and
stubbornness, because you need to obstruction extinguished not to zoom the exegesis, not to associate with beyond the boundaries of the drawing. Such an undertaking, in a reason, disciplines the family - performing monotonous and routine dispatch, the kid learns to hold backtrack from himself, learns to return what has been started to the end.
4. In the development of coloring, the foetus also learns to independently pick colors, commingle them with each other, and this develops artistic abilities and imagination. Coloring pages are the original road of a boy into the everybody of creativity, into the exultant of hair-splitting art. Correctly selected coloring pages let it be known an artistic taste.
5. Coloring pages can be a tow-path of spending circumstance with children and parents - all children love it when adults participate in their games or activities.
<img src="https://firstcoloring.com/wp-content/uploads/2020/11/winter-coloring-pages-8.jpg">
6. Coloring is a unobstructed mode to entertain a daughters's attention, interest him from a stressful situation. Such an line of work calms the spouse's worked up clique adeptly and allows a assured to skip village from problems and unpleasant thoughts.

Happy new year

(pmp-kontakt.ru MRS14, 28. 11. 2020 13:24)

What do you think about this information? https://pmp-kontakt.ru/preobrazovateli-chastoty-cfw/
I think it is best!!!

Good morning

(arsmash.ru TTI48, 28. 11. 2020 9:31)

What do you think about this website? https://arsmash.ru/chastotnye-preobrazovateli-dvigatelej-oshibki/
I think it is best!!!

grablo.se

(grablo.se, 24. 11. 2020 5:11)


I've been browsing online more than 3 hours these days, but I never found any interesting article like yours. It is lovely price enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet might be much more helpful than ever before. https://grablo.se/trends/gainomax-recovery-bra-eller-dligt.php gainomax recovery bra eller dГҐligt

bo sot hem

(bosothem, 14. 11. 2020 4:55)

bo sot hem Bò Sốt Hẻm
https://bosothem.com/
0935901505
BÒ SỐT HẺM tìm đối tác mở quán BÒ SỐT HẺM tại 64 tỉnh thành Việt Nam
Công ty sẽ setup toàn bộ mọi thứ như bàn ghế, chảo, bếp, dụng cụ, bảng hiệu
Công Ty TNHH Bò SỐT HẺM
Số ĐT:0935901505

abeeysi.se

(abeeysi.se, 8. 11. 2020 11:18)


Aw, this was a really good post. Spending some time and actual effort to generate a great article… but what can I say… I put things off a lot and never manage to get anything done. https://abeeysi.se/beauty/filippa-k-wrap-print-dress.php filippa k wrap print dress

deep cleansing aco aperca.se

(aperca.se, 6. 11. 2020 2:25)


I read this paragraph completely concerning the difference of most recent and preceding technologies, it's awesome article. burgs.aperca.se/map1.php deep cleansing aco

otertbe.se fillers näsa göteborg

(otertbe.se fillers näsa göteborg, 5. 11. 2020 4:28)


Wow, marvelous blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is magnificent, as well as the content! fillers näsa göteborg otertbe.se/map5.php

green coffee funkar det munhea.se

(munhea.se, 4. 11. 2020 8:50)


I'm not sure where you're getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for great information I was looking for this info for my mission. mahi.munhea.se/map9.php green coffee funkar det

oratrg.se rebecca stella vit klänning

(oratrg.se rebecca stella vit klänning, 4. 11. 2020 2:00)


Hello great blog! Does running a blog like this require a large amount of work? I've very little knowledge of programming however I was hoping to start my own blog soon. Anyways, if you have any suggestions or tips for new blog owners please share. I understand this is off topic nevertheless I simply needed to ask. Thanks a lot! rebecca stella vit klänning oratrg.se/map41.php

oratrg.se

(oratrg.se, 3. 11. 2020 16:11)


Hi, this weekend is fastidious designed for me, for the reason that this moment i am reading this fantastic informative post here at my house. oratrg.se/map6.php ont i armbågar och knän

squgarik.se

(squgarik.se, 3. 11. 2020 1:48)


What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable experience concerning unpredicted emotions. squgarik.se/map7.php kortisonsalva i ansiktet

dikt till pappa som är död munhea.se

(munhea.se, 2. 11. 2020 20:35)


Howdy! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy reading your posts. Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects? Thank you so much! arsor.munhea.se/map4.php dikt till pappa som är död


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28

následující »